Եղեգիսի համայնքապետարանում տեղի ունեցավ հանդիպում՝ ՀՀ Շրջակա միջավայրի նախարարության «Բնապահպանական ծրագրերի իրականացման գրասենյակ» ՊՀ-ի կողմից իրականացվող «Սևանա լճի ավազանում հողային ռեսուրսների և արժեքավոր էկոհամակարգերի պահպանում, կայուն կառավարում՝ ուղղված բազմակի օգուտների» (2023–2028թթ.) ՄԱԶԾ-ԳԷՀ ծրագրի շրջանակում։Ծրագրի շրջանակում «Avenue Consulting Group» ՍՊԸ-ի և «Geovibe» ՓԲԸ-ի կողմից իրականացվեցին անկախ հարցումներ։Հարցումների նպատակն է գնահատել հողերի դեգրադացիայի սոցիալ-տնտեսական ազդեցությունը գյուղական բնակչության վրա, պարզել գյուղացիների իրազեկվածության մակարդակը իրենց սոցիալական, տնտեսական և բնապահպանական իրավունքների վերաբերյալ, ...
ՄԱՍՆԱԿՑԱՅԻՆ ԲՅՈՒՋԵՏԱՎՈՐՈՒՄ 2026
Հարգելի բնակիչներ, տեղեկացնում ենք, որ մասնակցային բյուջետավորման շրջանակներում կարող եք քվեարկել ձեր նախընտրած ծրագրերի օգտին մինչև փետրվարի 22-ը ժամը 13։00-ն։ Քվեարկության ժամկետը երկարաձգվել է, քանի որ տեխնիկական խնդիրների պատճառով համայնքային կայքը ժամանակավորապես չէր աշխատում։
ԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄ ԵՂԵԳԻՍ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՂԵԿԱՎԱՐԻ ԱՌԱՋԻՆ ՏԵՂԱԿԱԼ ԱՀԱՐՈՆ ԳԱԲՐԻԵԼՅԱՆԻ ԵՎ ԿԵՆԱՐԱՐ ՀԻՄՆԱԴՐԱՄԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉՆԵՐԻ ՄԻՋԵՎ
Տեղի ունեցավ հանդիպում Եղեգիսի Համայնքապետարան ֊ում՝ Եղեգիսի համայնքի ղեկավարի առաջին տեղակալ` Ահարոն Գաբրիելյանի և Կենարար հիմնադրամի ներկայացուցիչների միջև։ Հանդիպմանը ներկա էին նաև համայնքի վարչական ղեկավարները, որոնք իրենց պատրաստակամությունն ու հետաքրքրվածությունն հայտնեցին Կենարար հիմնադրամի հետ համատեղ աշխատանք իրականացնելու՝ ի նպաստ բնակավայրերի և ամբողջ համայնքի զարգացման։ Նշենք, որ Եղեգիսի համայնքապետարանը և Կենարար հիմնադրամը արդեն երկար ժամանակ է՝ արդյունավետ համագործակցում են՝ համայնքի զարգացմանն ուղղված տարբեր նախաձեռնությունների շրջանակում։ 📩 Կենարար հիմնադրամի գործունեությանը, ծրագրերին կամ հարցերի դեպքում կարող եք գրել Kenarar foundation - Կենարար հիմնադրամ էջին։