ԱՀԱՐՈՆ ՅՈՒՐԻԿԻ ԳԱԲՐԻԵԼՅԱՆԻ ԵՎ ՆԱԻՐՈՒՀԻ ՍԱՄՎԵԼԻ ՂԱԶԱՐՅԱՆԻ ՍԵՓԱԿԱՆ ԳՅՈՒՂԱՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ՆՇԱՆԱԿՈՒԹՅԱՆ ՀՈՂԱՏԵՍՔԻ ՆՊԱՏԱԿԱՅԻՆ ՆՇԱՆԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ ՓՈԽԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Հողային օրենսգրքի 7-րդ հոդվածի 15-րդ մասի պահանջներով,
1․Հավանություն տալ Հայաստանի Հանրապետության Վայոց ձոր մարզի Եղեգիս համայնքի Աղնջաձոր գյուղի հողերի օգտագործման ժամանակավոր սխեմայում նախատեսվող փոփոխությանը, ըստ որի նախատեսվում է՝ Աղնջաձոր գյուղի վարչական տարածքում գտնվող քաղաքացիներ Ահարոն Յուրիկ Գաբրիելյանի և Նաիրուհի Սամվելի Ղազարյանի սեփականություն հանդիսացող գյուղատնտեսական նշանակության այլ հողատեսքը (0,121հա մակերեսով, 10-007-0127-0304 կադաստրային ծածկագրով) փոխել արդյունաբերության, ընդերքօգտագործման ևայլ արտադրական նշանակության օբյեկտների հողեր, գործառնական նշանակությունը գյուղատնտեսական արտադրական օբյեկտների:
2․Հողամասի նկատմամբ փոխված նպատակային նշանակությամբ իրավունքները ենթակա են պետական գրանցման, որն արտացոլվում է հողային ֆոնդի ընթացիկ հաշվառման տվյալներում և ամենամյա հողային հաշվեկշռում: