Եղեգիսի համայնքապետարանում տեղի ունեցավ հանդիպում՝ ՀՀ Շրջակա միջավայրի նախարարության «Բնապահպանական ծրագրերի իրականացման գրասենյակ» ՊՀ-ի կողմից իրականացվող «Սևանա լճի ավազանում հողային ռեսուրսների և արժեքավոր էկոհամակարգերի պահպանում, կայուն կառավարում՝ ուղղված բազմակի օգուտների» (2023–2028թթ.) ՄԱԶԾ-ԳԷՀ ծրագրի շրջանակում։Ծրագրի շրջանակում «Avenue Consulting Group» ՍՊԸ-ի և «Geovibe» ՓԲԸ-ի կողմից իրականացվեցին անկախ հարցումներ։Հարցումների նպատակն է գնահատել հողերի դեգրադացիայի սոցիալ-տնտեսական ազդեցությունը գյուղական բնակչության վրա, պարզել գյուղացիների իրազեկվածության մակարդակը իրենց սոցիալական, տնտեսական և բնապահպանական իրավունքների վերաբերյալ, ... Մանրամասն
16.02.26 ՄԱՍՆԱԿՑԱՅԻՆ ԲՅՈՒՋԵՏԱՎՈՐՈՒՄ 2026
Հարգելի բնակիչներ, տեղեկացնում ենք, որ մասնակցային բյուջետավորման շրջանակներում կարող եք քվեարկել ձեր նախընտրած ծրագրերի օգտին մինչև փետրվարի 22-ը ժամը 13։00-ն։ Քվեարկության ժամկետը երկարաձգվել է, քանի որ տեխնիկական խնդիրների պատճառով համայնքային կայքը ժամանակավորապես չէր աշխատում։
16.02.26 ԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄ ԵՂԵԳԻՍ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՂԵԿԱՎԱՐԻ ԱՌԱՋԻՆ ՏԵՂԱԿԱԼ ԱՀԱՐՈՆ ԳԱԲՐԻԵԼՅԱՆԻ ԵՎ ԿԵՆԱՐԱՐ ՀԻՄՆԱԴՐԱՄԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉՆԵՐԻ ՄԻՋԵՎ
Տեղի ունեցավ հանդիպում Եղեգիսի Համայնքապետարան ֊ում՝ Եղեգիսի համայնքի ղեկավարի առաջին տեղակալ` Ահարոն Գաբրիելյանի և Կենարար հիմնադրամի ներկայացուցիչների միջև։ Հանդիպմանը ներկա էին նաև համայնքի վարչական ղեկավարները, որոնք իրենց պատրաստակամությունն ու հետաքրքրվածությունն հայտնեցին Կենարար հիմնադրամի հետ համատեղ աշխատանք իրականացնելու՝ ի նպաստ բնակավայրերի և ամբողջ համայնքի զարգացման։
Նշենք, որ Եղեգիսի համայնքապետարանը և Կենարար հիմնադրամը արդեն երկար ժամանակ է՝ արդյունավետ համագործակցում են՝ համայնքի զարգացմանն ուղղված տարբեր նախաձեռնությունների շրջանակում։
📩 Կենարար հիմնադրամի գործունեությանը, ծրագրերին կամ հարցերի դեպքում կարող եք գրել Kenarar foundation - Կենարար հիմնադրամ էջին։
09.02.26 Քարագլխի մարզամշակութային կենտրոնում կայացավ 2026թ․ կարատեի և բռնցքամարտի առաջին քննական շրջանը
Քարագլխի մարզամշակութային կենտրոնում տեղի ունեցավ կարատեի և բռնցքամարտի խմբակների առաջին քննական շրջանը։ Այս կարևոր փուլը նպատակ ուներ գնահատելու սաների գիտելիքները, հմտությունները և մարզական պատրաստվածության մակարդակը։
Քննությունը երեխաների համար հանդիսացավ ոչ միայն մարզական կարողությունների ստուգում, այլ նաև աշխատասիրության, պատասխանատվության և կամքի դրսևորում։ Կարատեն և բռնցքամարտը, որպես մարզաձևեր, նպաստում են ոչ միայն ֆիզիկական զարգացմանը, այլ նաև կարգապահության, ինքնատիրապետման և փոխադարձ հարգանքի ձևավորմանը։
Քննական շրջանը կարևոր հանգրվան էր, որը միաժամանակ հանդիսացավ նոր փուլի սկիզբ՝ հետագա զարգացման, առաջընթացի և նոր հաջողությունների ճանապարհին։
31.01.26 ՄԱՍՆԱԿՑԱՅԻՆ ԲՅՈՒՋԵՏԱՎՈՐՈՒՄ 2026
Հարգելի բնակիչներ, տեղեկացնում ենք, որ մասնակցային բյուջետավորման ծրագրերի քվեարկությունն արդեն սկսվել է։ Հունվարի 31_ից մինչև փետրվարի 17_ը կարող եք քվեարկել ձեր նախընտրած ծրագրի օգտին։
Տեղկացնում ենք նաև, որ յուրաքանչյուրդ կարող եք քվեարկել միաժամանակ 3 ծրագրի օգտին։
28.01.26 Եղեգիս համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար` Ահարոն Գաբրիելյանի շնորհավորական ուղերձը Հայոց բանակի կազմավորման տարեդարձի կապակցությամբ
Հարգելի՛ հայրենակիցներ,Այսօր նշում ենք Հայոց բանակի կազմավորման 34-րդ տարեդարձը։ Այս խորհրդանշական օրը առիթ է վերարժևորելու ազգային բանակի կայացման ճանապարհը, նրա հաստատակամ ծառայությունն ու հայրենիքի պաշտպանության գործում ունեցած նշանակալի ավանդը։Բազմաթիվ փորձությունների միջով անցնելով՝ Հայոց բանակը շարունակաբար հաստատում է իր դերը որպես Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության ամուր հենասյուն և մեր ժողովրդի խաղաղ կյանքի կարևոր երաշխիք։Զինվորական ծառայության միջոցով մեր բոլորի կյանքում ձևավորվել է բանակի նկատմամբ վստահության, հարգանքի և երախտագիտության զգացում, ինչը մեզ միավորում է այս կարևոր պետական տոնի շուրջ։Մասնագիտական օրվա առիթով առանձնահատուկ շնորհավորում եմ զինված ուժերի բոլոր զինծառայողներին ... Մանրամասն
27.01.26 Եղեգիս համայնքի ղեկավարի առաջին տեղակալ Ահարոն Գաբրիելյանի ուղերձը` հունվարի 27֊ի հայրենիքի համար զոհված հայորդիների հիշատակին